Son Dakika

Elon Musk sıkıntılı bir sürece girdi

A A

26.02.2021 - 12:33 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Dünyanın en medyatik isimlerinden bir tanesi olarak bilinen Elon Musk servetini kaybetti. Üstelik bu 1 gün içerisinde gerçekleşti. İşte merak edilen detaylar.

Elon Musk sıkıntılı bir sürece girdi

Teknoloji alanında yaptığı yatırımlar ile tanınan Elon Musk servetini kaybetti. Onun için son derece kara bir gün olduğunu söyleyebiliriz. Tesla firmasının hisse senetleri yalnızca bir gün içerisinde yaklaşık olarak yüzde 8,6 civarında düştü. Aslına bakarsanız buna bir noktada çakılma diyebiliriz. Birçok kişi zaten Tesla ile ilgili pek olumlu konuşmuyordu.

Sadece 1 gün içerisinde yaklaşık olarak 15 milyar dolar kayıp yaşayan Elon Musk sıkıntılı bir sürece girdi. Peki bu kadar sert düşüşün ardında ne yatıyor?

Kripto paraların geleceğin teknolojisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle birçok büyük şirket kripto paralara önemli ölçüde yatırım yapıyor. Mesela sadece Paypal bile önemli ölçüde yatırım yaptı. Ancak bunun gürültüsünü çok fazla duymadık.

Elon Musk ise Tesla şirketine yaklaşık olarak 1,5 milyar dolar Bitcoin aldırdı. Bu durum firmanın önemli ölçüde gelir elde etmesini sağladı. Ancak kripto para yatırımı diğer şirketlere göre çok daha fazla ses getirdi. Hatta Bitcoin 40 bin dolar seviyelerinden 50 bin dolar düzeyine kadar yükseldi.

Tüm bunlar yatırımcı tarafından tepki çekmiş olabilir. Ayrıca Tesla Model Y SUV aracının yapımının rafa kaldırılmış olması Tesla yatırımcıları için bir diğer olumsuz konu oldu. Bugün Bitcoin ile ilgili sert düşüş bütün bu yangına adeta benzin döktü. Peki siz Bitcoin ve Tesla hakkında ne düşünüyorsunuz?