En çok kullanılan Android uygulaması hangisi?

En çok kullanılan Android uygulaması hangisi?

Çeşitli analiz şirketleri tarafından açıklanan rakamlarla farklı verilere ulaşmak mümkün. Bu sefer yapılan analiz, Android işletim sistemli cihazlardaki en popüler uygulamayı ortaya çıkardı. 2015 yılının son çeyreğinden elde edilen verilerle en çok kullanılan Android uygulaması şaşırtıcı bir uygulama oldu.

2015 yılının Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ait verilere dayanarak açıklanan uygulama “Clean Master” oldu. “Araçlar” kategorisindeki uygulama, cihazlardaki geçici dosyaları temizleyerek hem yer açıyor hem de performans artırma iddiası taşıyor. Uygulama ile RAM temizliği yapmak da mümkün. Ana ekrana eklenebilen widget desteği ile de kolay bir kullanım sunuluyor. Özellikle giriş ve orta seviyede teknik özelliklere sahip olan cihazlarda Clean Master kullanımı daha yaygın görünüyor.Listede tanıdık isimler de var. “Mackolik Canlı Sonuçlar” isimli uygulama yerli geliştiriciler tarafından Google Play Store’a eklenen uygulamalar arasında. Tango, CM Security, TuneIn gibi uygulamalar da bu listede yerini almış durumda.


Lumia satış rakamları ne durumda?


iOS tarafında ise Android işletim sisteminde olduğu gibi açık ara farkla lider olan bir uygulama yok. Tango, genel olarak iOS tarafında yükseliş trendinde olan uygulamalar arasında sayılabilir. Tüm listeyi aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS