En çok satan Windows Phone modeli

En çok satan Windows Phone modeli

Microsoft’un Windows Phone 8 işletim sistemiyle başlattığı trendi hepimiz yakından biliyoruz. Ülkemizde de satışa çıkan Nokia Lumia serisi cihazlar, HTC’nin Windows Phone modelleri derken artık Microsoft yeni bir yapılanmanın içerisine girdi. Peki ama bu süreçte en çok satan Windows Phone cihazı hangisi oldu?

Bir dönemin efsane ismi ve 2007 yılına kadar açık ara farkla dünyanın en popüler cep telefonu markası Nokia burada da karşımıza çıkıyor. Microsoft’a satılmasının üzerinden 2 yıldan fazla zaman geçen Nokia, bir efsane olarak yine karşımızda. Çünkü en çok satan Windows Phone cihazı bir Nokia.AdDuplex isimli analiz ve araştırma şirketi Nokia Lumia 520 modeliyle ilgili ilginç bir veri yayınladı. 2013 yılında duyurulan Nokia Lumia 520 modeli, kendi döneminde giriş seviyesi bir cihaz olarak duyurulmuştu. Ve beklenmeyen bir şekilde bugün en çok satan Windows işletim sistemli mobil cihaz olarak karşımıza çıktı. Rakamlar, Windows Phone işletim sistemli cihazlar arasında Lumia 520’nin %12.9’luk bir payı olduğunu söylüyor. Yani satılan her 100 cihazdan yaklaşık 13 tanesinin Lumia 520 olduğunu söyleyebiliriz. İkinci sıradaki model ise Lumia 535.


Galaxy S7 hangi özelliklere sahip olacak?


Tabii bu analiz sonucunda diğer bazı rakamlar da ortaya çıkıyor. Windows Phone işletim sistemli cihazlar arasında HTC’nin %1.21, Samsung’un ise %0.59’luk bir payı olduğu da belli oldu. İlgili dağılımı aşağıda görebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS