En stabil iOS sürümü iOS 9.3 oldu!

En stabil iOS sürümü iOS 9.3 oldu!

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinlikte Apple dünyasına ilişkin önemli gelişmeler yaşandı. iPhone SE, iPad Pro 9.7 gibi yeni cihazlar haricinde yeni iOS sürümü de ilgili etkinliğin hemen sonrasında dağıtılmaya başlandı. Sonuç ise oldukça memnun edici.

Apteligent isimli analiz şirketi, İOS sürümlerinde yaşanan çökme ve hataların istatistiğinde bir iyileşme fark etti. iOS 8, iOS 9, iOS 9.1, iOS 9.2 ve iOS 9.3 arasında yapılan karşılaştırmada iOS 9.3 sürümü dikkat çekti.


Yapılan karşılaştırmalarda iOS sürümlerinde yaşanan hata ve çökme oranının %3.2 seviyesine kadar yükseldiği görülebiliyor. Hatta bazı dönemlerde bu değerin de üstüne çıkılmış. Ancak iOS 9.3 sürümünün çıkmasıyla sorunlarda ciddi bir azalma olmuş.iOS 9.3 sürümüne geçen kullanıcıların sadece %2.2’si dönem dönem aksaklık yaşamış. Bu değer, şimdiye kadar duyurulan en stabil iOS sürümü olduğunu gösteriyor. Hatta iddiayı bir adım daha öteye götürerek daha ilginç bir bilgi verebilirizi.


Android 6.0 Marshmallow sürümünde benzer grafik %2.6 seviyesinde. iOS 9.3’te ise oran %2.2 seviyesinde. Yani iOS 9.3, Android 6’dan daha stabil bir deneyim sunuyor.  Ancak dün yayınlanan iOS 9.3.1 sürümünden sonra tablo benzer şekilde devam edecek mi bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS