hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Eski Ubisoft oyunlarına veda edin

  Eski Ubisoft oyunlarına veda edin
  expand

  Ubisoft, 1 Eylül 2022’de Ubisoft Assassin’s Creed Brotherhood da dahil olmak üzere 15 farklı oyunda çevrimiçi hizmetler için desteği bırakacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ubisoft’un web sitesindeki bir gönderide şirket, “kaynaklarımızı daha yeni veya daha popüler oyunlar oynayan oyuncular için harika deneyimler sunmaya odaklamak” için bazı eski oyunlarında çevrimiçi hizmetleri kullanımdan kaldırdığını söylüyor. Başlığa bağlı olarak, oyuncular artık çok oyunculu modlara erişemeyecek ve hatta ek içerik (DLC) indirip yükleyemeyecek.

  Etkilenen oyunlar, Assassin’s Creed Brotherhood, Assassin’s Creed 3’ün 2012 sürümü, Anno 2070 ve daha fazlası dahil olmak üzere önemli oyunlarla Xbox 360, PlayStation 3, PC, HTC Vive, Oculus ve Wii U dahil olmak üzere çeşitli platformlara yayılmış. Sadece çok oyunculu bir oyun olan Space Junkies gibi bazı durumlarda, oyun tamamen oynanamaz olacak. Bu arada, Ghost Recon Future Soldier gibi oyunlar için, sadece solo oynamak adına konsolunuzu çevrimdışı moda almanız gerekecek.

  Bu oyunların çoğu, piyasaya sürüldüklerinden beri 10 ila 12 yıl arasında destek almış olsa da, Ubisoft’un en ikonik serilerinden bazıları için çevrimiçi hizmetler için desteği bırakması şaşırtıcı. Özellikle DLC’nin artık erişilemeyeceği oyunlarda bu gelişme üzücü diyebiliriz. Ancak şirket ilgisini başka yöne çevirmiş desek pek yanlış olmayacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow