hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Et İşareti Nedir, Nasıl Yapılır? Klavyede @ İşareti Kısayolu...

  Et İşareti Nedir, Nasıl Yapılır Klavyede @ İşareti Kısayolu...
  expand

  Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayar kullanan kişilerin sayılarında da artış olmaktadır. Bilgisayar kullanabilmek için öncelikle klavye üzerinde yer alan tuşların görevlerini bilmek gerekir. Klavye üzerinde yer alan her işaretin kendine özgü bir kısa yol tuşu bulunmaktadır. Klavyede günümüzde en sık kullanılan kısa yol işareti Et olarak adlandırılan ''@'' işareti olarak ifade edilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Et İşareti Nedir, Nasıl Yapılır?

   Dijital ortamlarda en fazla kullanılan işaret et işareti olarak belirtilmektedir. Et işareti kuyruklu ''@'' olmakla birlikte okunurken et şeklinde ifade edilmektedir. Et işareti ticarette birim olarak ifade edilirken zamanla günümüzdeki haline gelmiştir.

   İşaret programcıları tarafından geliştirilen et işaretinin geçmişi 1970'li yıllara dayanmaktadır. Et işareti mail adresi yazarken ve sosyal medyada çeşitli platformlarda etiketleme yaparken kullanılan bir işarettir. Özellikle mail adreslerinde sunucuya bağlanma işlemi için yapılması gereken bir işaret olmaktadır.

   Klavyede et işareti yapmanın en bilinen kısa yolu alt gr tuşu ile Q tuşuna aynı anda basmak olarak belirtilmektedir. Bu kısa yolun dışında bu işareti kopyala yapıştır yapmak suretiyle de yapmak mümkün olmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Klavyede @ İşareti Kısayolu

   Klavye üzerinde yer alan her karakterin yapılması için gerekli olan kısa yol tuşları bulunmaktadır. Klavyede yer almayan işaretleri karakter eşlem tablosundan da yapmak mümkündür. Bu işaretlerden biri de @ işareti olmaktadır. Bu işaret a harfinin halkalı şeklinde olan hali olarak ifade edilmektedir.

   Et işaretinin kısa yol tuşu alt gr ve Q tuşlarına birlikte basılması ile yapılmaktadır. Ayrıca Ctrl, alt ve Q tuşlarına birlikte basarak da et işareti yapılmaktadır. Et işareti yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Alt tuşu ile num lock alanındaki rakamlardan 0, 6 ve 4'e aynı anda basılarak da et işareti yapılmaktadır.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow