Facebook Messenger kendi kendini yok eden mesajlar özelliğine kavuşacak

Facebook Messenger kendi kendini yok eden mesajlar özelliğine kavuşacak

Facebook’un mesajlaşma servisi Facebook Messenger yenileniyor. Bir süre önce kişisel asistan servisi M ile gündeme gelen Facebook Messenger, bu sefer de Snapchat benzeri bir özellik ile karşımıza.

Snapchat, kendi kendini imha edebilen görüntülü mesajlar yollayabildiğiniz bir servis. Sadece mobil tarafta aktif olarak bu uygulama son derece aktif. Alternatifi olmayan bu uygulaya şimdi Facebook Messenger alternatif olmaya hazırlanıyor.


İddiaya göre sadece Fransa’da bu özellik test ediliyor. Facebook Messenger içerisinden gönderdiğiniz mesajların bir süre sonra kendini imha etmesini seçebileceksiniz. Özellik, Facebook Messenger uygulaması içerisinde bir ayar olarak yer bulacak. Yani istediğiniz an açıp kapatabileceksiniz. Yazılı mesajlar veya dosya gönderme işlemlerinde kullanılabilecek.


2015 yılı içerisinde 700 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Facebook Messenger, bu özellik ile Snapchat’e ciddi bir alternatif olarak gibi duruyor. WeChat ve Line gibi diğer mesajlaşma servislerinde de benzer bir özellik duyurulmuştu. Mesajlaşma servisleri Snapchat’in bu özelliğine gözünü dikmiş gibi duruyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS