Facebook Messenger rengarenk oldu!

Facebook Messenger rengarenk oldu!

Facebook Messenger rengarenk oldu!

Facebook, sohbet uygulaması olan Messenger’ı yeni özellikler ile güncellemeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün ay emojisini bir arkadaşınıza göndererek gizli bir şekilde aktif edilen siyah tema seçeneğini mobil uygulamasına ekleyen Messenger, bugün de konuşma balonlarını renk seçenekleri ile yeniledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Messenger’ın hem mobil hem de masaüstü sürümünde konuşma balonlarını dilediğiniz gibi renklendirebiliyorsunuz. Skype’ta olduğu gibi konuşma balonlarını renklendirerek daha renkli mesajlaşam deneyimi sunan Messenger, kullanıcılarına 16 renk paleti sunuyor.

Ancak bu renk paletlerini varsayılan yapmak şimdilik mümkün değil. Her bir arkadaşına ayrı renk ayarlamak zorundasınız. Keşke Facebook, bu opsiyonu tüm konuşmalar için ayarlama imkanı sunsaymış.

Facebook’un sunduğu renk ayarlama opsiyonu şimdilik mobilde kullanılabiliyor. Ancak rengi ayarladıktan sonra masaüstünde de ayarladığınız renkleri görebiliyorsunuz. Messenger’ın bu yeni özelliğini kullanmak için App Store’dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.