Facebook yine rekor kırdı!

Facebook yine rekor kırdı!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yayınladığı bir Facebook gönderisinde geçtiğimiz Pazartesi günü Facebook’a tam 1 milyar kullanıcının bağlandığını duyurdu.

 Zaten üye sayısı olarak 1 milyarı çoktan geçmişlerdi ancak aktif üye sayısı olarak bir gün içerisinde 1 milyara hiçbir zaman ulaşamamışlardı. Facebook’tan gurur duyduğunu ve tüm Facebook kullanıcılarına teşekkür ettiğini söyleyen Zuckerbeg, bunun sadece bir başlangıç ve önemli bir kilometre yaşı olduğunu da söyledi.


Geçtiğimiz Pazartesi günü, 24 saat içerisinde dünya üzerinde yaşayan her 7 insandan 1 tanesi Facebook’a bağlandı. Bu gerçekten internet ve sosyal medya açısından oldukça önemli bir gelişme. 1 milyar aktif kullanıcının büyüklüğüne dikkat çekmek için Facebook yeni bir video yayınladı.


Geliştirdiği yeni teknolojiler, satın aldığı şirketler ile sosyal medyanın ötesine geçmeye çalışan Facebook, elindeki bu kitleyi farklı şekillerde kullanmak için çalışmalarıyla da biliniyor. Önümüzdeki yıllarda Facebook’u ve kullanıcılarını oldukça ilginç gelişmeler bekliyor olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS