hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Facebook’taki Threads reklamları isteğe bağlı olmayacak

  Facebook’taki Threads reklamları isteğe bağlı olmayacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Meta, yeni platformu Threads ile oldukça hevesli olabilir, ancak şirket reklamları fazlasıyla gözümüze sokmaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meta, Twitter rakibi platformuna katılımı artırmak amacıyla Threads için büyüme taktiklerini artırmaya başlıyor. Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sosyal ağın, Threads gönderilerini kullanıcıların Facebook akışlarında sürekli göstereceğini söyledi.

  Buna benzer olarak eğer Instagram’da geziniyorsanız dahi sürekli olarak Threads reklamları görmeniz mümkün. Bu, diğer uygulamalarındaki özellikler de dahil olmak üzere yeni özellikleri tanıtmak için düzenli olarak Facebook akışını kullanan Meta için tanıdık bir hareket.

  Şirket, yıllardır Facebook akışındaki önerilere Instagram Reels’ları da eklemişti. Ancak bu sefer diğer reklamların aksine, Facebook’taki Threads reklamları isteğe bağlı değil.

  Şirket, “İnsanların Threads’teki en son içerikleri doğrudan Facebook ve Instagram’da görmesini kolaylaştırmak için bir güncelleme başlattık” diye yazdı. “Ancak bunu geliştirmeye devam ederken her yerden gelecek olan geri bildirimleri dinliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meta, Ağustos ayında Instagram’da Threads gönderilerinin tanıtımını test etmeye başladı. Bazı kullanıcılar, Threads’i Facebook’tan çok daha farklı kullandıklarını ve Threads gönderilerinin Facebook arkadaşlarının önüne çıkmasını istemeyebileceklerini belirtiyor, ancak yine de bu içerikleri Meta’ya bağlı diğer platformlarda görmeye devam edeceğiz. Şirket Twitter’ın başarısızlığının ardından sunduğu platform ile öne çıkmaya başladı ancak bu başarı kısa sürdü denebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow