Firefox Touch ID desteği ne işe yarıyor

 Firefox Touch ID desteği ne işe yarıyor

Geçtiğimiz yıl Kasım ayı itibariyle Mozilla Firefox isimli popüler tarayıcı iOS desteğini duyurmuştu. iPhone, iPad ve iPod cihazlarda Firefox tarayıcıyı kullanmak mümkün. Tarayıcı, iOS tarafında önemli bir adım atarak Touch ID desteğini duyurdu.

Mozilla Firefox uygulamasında Touch ID desteğinden faydalanmak için yapmanız gereken ufak bir değişiklik var. Tarayıcının Ayarlar > Gizlilik > Touch ID ve Parola sekmesinden bu özelliği aktifleştirmeniz gerekiyor.


Firefox Touch ID desteği ile internet gezinimi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz kullanıcı adı ve parolalar koruma altına alınıyor. Yani önceden kayıtlı bilgileriniz sizin izniniz olmadan kullanılamıyor.Öncelikle bir parola belirleyip, daha sonra Touch ID’yi aktifleştirebiliyorsunuz. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuz form bilgilerini otomatik olarak girmek istediğinizde ya parolayı ya da Touch ID’yi kullanmanız gerekiyor.


Söz konusu güncelleme ülkemizde de kullanılabiliyor. App Store üzerinden Firefox uygulamasını güncellemeniz yeterli. Bu özellik Chrome gibi diğer popüler tarayıcılarda henüz sunulmuyor.


Gizlilik ve güvenliğe çok önem veren Firefox, internette güvenli gezinme altında da önemli bir özelliğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Firefox, iOS tarafında oldukça iddialı görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS