Fitness tutkunları için yeni akıllı saatini görücüye çıkardı

Fitness tutkunları için yeni akıllı saatini görücüye çıkardı

Fitness tutkunları için yeni akıllı saatini görücüye çıkardı

Hafif bir tasarım ve şık bir görünümle gelen saat, aynı zamanda bünyesinde 19 tane profesyonel fitness modunu ve çok daha fazlasını barındırıyor. İşte karşınızda Xiaomi Watch S1 Active akıllı saat.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi Watch S1 Active, 11mm kalınlıkta ve kayış hariç yaklaşık 36,3 gram ağırlıkta. Dairesel çerçeve tasarımı bulunan ürün, çerçeve üzerindeki minik motifler yardımıyla diğer pek çok akıllı saatten ayrılmayı başarıyor. Ürünün metal malzeme kullanılarak hazırlanan çerçevesi ,darbelere karşı dayanıklı yapıda ve bilekte de rahatsızlık uyandırmıyor.

Bir diğer önemli detay ise, saatin 5 ATM suya dayanıklı olarak geliyor olması. Böylece yüzerken dahi saati rahatlıkla kullanabilir, hatta bir yandan da fitness verilerinizi kaydedebilirsiniz.

Kullanıma geçiş yapmadan önce, Xiaomi'nin ücretsiz olarak sunduğu Mi Fitness uygulamasını kurmanızı ve bir profil oluşturmanızı öneriyoruz. Böylece kalp ritmi takibi, uyku takibi, ne kadar mesafe kat ettiniz, ne kadar kalori yaktınız gibi bilgileri detaylıca görebilir, daha sonra karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

1.43 inç değerde dokunmatik ekran

Xiaomi Watch S1 Active 'in ekranında 466x466 çözünürlük ve 60 Hz ekran yenileme değeri sunuluyor. Yani bir akıllı saat için gayet iyi görüntüleme ve akıcı deneyimler sunabildiğini söyleyebiliriz, hem iç hem de dış mekân kullanımlarında.

Ek olarak, saatimizin 200'den fazla farklı kadranı var. Klasik görünümden sportif görünüme, elektronik görünümden renkli çizgilerle dolu detaylara kadar pek çok seçenek var ve her gün, o anki modunuza göre birkaç dokunuşla seçimler yapabiliyorsunuz.

Ürünün çerçevesinin sağ yan tarafına baktığımızda, iki tane de fiziksel tuş görüyoruz. Üst kısımdaki tuş ile hem saati uyandırabilir hem de uygulama ve özellikler listesine geçiş yapabiliriz. Alt kısımdaki tuşu ise, favori fitness modumuza hızlıca ulaşmak için bir kısayol olarak kullanabiliyoruz. Ek olarak, acil bir durumdaysanız, alttaki tuşa 3 kez arka arkaya basarak yardım çağırabilirsiniz.

Sensorlar

Ürünümüzde kalp atış hızı sensörü (kan oksijen sensörü ile), akselerometre, jiroskop, jeomanyetik sensör, atmosfer sensörü ve ortam ışığı sensörü bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

24 saat boyunca kalp ritminizi takip edebilir, kandaki oksijen miktarını görebilir, uyku takibi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer kalp atış hızınızda anormal bir durum gözlenirse, saatiniz sizi uyarabiliyor. Tabii bu özelliği öncelikle sizin etkinleştirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda uyku deneyimlerinizi analiz edebilir ve daha iyi uyku için uygulama aracılığıyla tavsiyeler alabilirsiniz.

Stres azaltmak için yine saatinize başvurabilir ve sistemdeki nefes egzersizlerine birkaç dakika ayırarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Özellikle de yoğun iş ve okul günlerinizde.

19 tane profesyonel fitness modu

Açık havada bisiklet, serbest stil antrenmanı, ip atlama, kapalı alanda bisiklet, kürek çekme, yüzme, koşu bandı, yürüyüş, basketbol, tenis, doğa yürüyüşü ve yoga.

Toplamda 117 fitness modu olduğunu da ekleyelim. Yani karşımızda oldukça geniş bir yelpaze var. Deyim yerindeyse seçin, beğenin ve harekete geçin.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Örneğin koşu yaptığınız esnada bir arama geldi diyelim. Bu esnada cebinizden telefonu çıkarmak zor olabilir. Hem koşunuzu da bölmek istemezsiniz belki de. İşte bu gibi durumlarda, saat ekranından kimin aradığını görebilir, ister saat üzerinden cevaplayabilir isterseniz de reddedebilirsiniz. Ses kalitesinin yeterli düzeyde olduğunu söylemeliyiz.

Saatin dikkat çekici bir diğer özelliği de dahili çift band GPS sistemine sahip olması. Böylece koşu yaptığınız, yürüdüğünüz ya da bisikletle kat ettiğiniz güzergahları daha sonra detaylıca görebilirsiniz.