Galaxy A90 tasarımı ile bir ilke imza atacak

Galaxy A90 tasarımı ile bir ilke imza atacak

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Samsung, 10 Nisan’da özel bir etkinlik düzenleyecek. Güney Koreli şirket düzenleyeceği bu etkinlikte 3 yeni A serisi model tanıtacak. Samsung’un tanıtacağı A serisi modellerden birisi de Galaxy A90.

Galaxy A90’ı diğer modellerden ayıran en önemli özelliği ise uçtan uca çentiksiz bir ekrana sahip olması. Üstelik A90’da delikli ekran da yer almayacak. Peki Samsung kamerayı nereye yerleştirecek?


Güney Koreli şirket daha önce Oppo ve Vivo’nun da kullandığı kızaklı kamera sisteminden yararlanacak. Yani kamera kasanın içerisine gizlenecek ve kullanım esnasında yukarıdan dışarı çıkacak.


Şimdiye kadar söylenti halinde olan bu durum geçtiğimiz gün Samsung’un resmi sitesi tarafından da onaylandı. Dilerseniz bahse konu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.


Görselin en altında yer alan metinde, çentiksiz Infinity Display tasarımının yalnızca Galaxy A90’da yer alacağı yazıyor. Muhtemelen diğer A modelleri su damlası olarak nitelendirilen ufak bir çentikle gelecektir.


Güney Koreli şirketin 10 Nisan’da tanıtacağı yeni modellerini ne zaman satışa sunacağı ise henüz netleşmiş değil. Fakat üç modelin de en geç Nisan sonunda raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS