Galaxy S7 Edge pil kapasitesi ne kadar olacak?

Galaxy S7 Edge pil kapasitesi ne kadar olacak?

ABD ve Kanada’da satışa çıkmadan önce cihazların alması gereken bir sertifika olan FCC, bu sefer Galaxy S7 Edge modelini ağırladı. Sertifika sürecinde cihazın pil kapasitesi basına sızmış oldu. Telefon hakkında dün AnTuTu skoru basına sızmıştı. Galaxy S7 modelinin detaylarından sonra şimdi diğer versiyonların detayları basına yansımaya başlıyor.

Şimdiye kadar yapılan tahminler Galaxy S7 ailesinin 3000 mAh kapasiteli bir pile sahip olacağına işaret ediyordu. Ancak telefonun 3000 mAh değil, 3600 mAh kapasiteli bir pil ile geleceği görüldü. Bu rakam tahminlerin üzerinde ve son derece yüksek.


Galaxy Note 5 modelinin 3000 mAh kapasiteyle son derece tatmin edici kullanım sürelerine ulaştığını biliyoruz. Cihaz, 3000 mAh batarya ile 3G açıkken 28 saat konuşma süresi, 10 saat internet gezinimi ve 13 saat video izleme gibi tatmin edici rakamlar sunabiliyor. Dolayısıyla Galaxy S7 Edge pil kapasitesi 3600 mAh ile bu rakamların üzerine rahatlıkla çıkacaktır. Üstelik aradaki işlemci nesli farkı, daha düşük güç tüketimi anlamına da geliyor.


Galaxy S7 Edge pil kapasitesi ile ilgili henüz Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak FCC’den alınan bilgilere kesin gözle bakabiliriz. Şimdilik cihazın çıkış tarihi olarak gösterilen 21 Şubat tarihini beklemekten başka çare görünmüyor. Detayları an ve an takip etmeye devam edeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS