Galaxy S7 Edge'in performansı

Galaxy S7 Edge'in performansı

Bu yıl toplamda dört farklı cihazdan oluşacak olan Galaxy S7 ailesi duyurulacak. Hatta güncel bilgilere göre Galaxy S7 ailesi 21 Şubat tarihinde MWC 2016’dan hemen önce duyurulup, 11 Mart tarihinde ise satışa çıkacak. Kısa bir süre önce bu ailenin üyelerinden biriyle ilgili performans testi sonuçları ortaya çıktı.

Geekbench isimli performans testi, çoğu akıllı telefonun piyasaya çıkmadan önce basına sızdığı önemli platformlardan bir tanesi. Bu sefer Geekbench, Galaxy S7 Edge modeline ev sahipliği yaptı. Samsung SM-G935F model numaralı cihaz, tek ve çoklu çekirdek performanslarıyla karşımızda. Galaxy S7 Edge performans sonuçlarına bakmadan önce Galaxy S7 ailesinin hangi cihazlardan oluşacağını hatırlatalım:  • Galaxy S7

  • Galaxy S7 Plus

  • Galaxy S7 Edge

  • Galaxy S7 Edge Plus


Edge serisi, ekranın kıvrımlı olduğu anlamına geliyor. Note Edge, Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Edge+ modellerinden tanıdık olduğumuz bu konsept şimdi daha yüksek bir donanım seviyesinde karşımıza çıkacak. Galaxy S7 Edge performans puanlarına baktığımızda tek çekirdekte 1363, çoklu çekirdekte ise 4951 gibi iddialı rakamlar görüyoruz. Bu rakamlar dudak uçuklatacak kadar yüksek olmasa da bu cihazın bir amiral gemisi olacağı anlamına geliyor.


LG G5 nasıl olacak? İşte sızan özellikleri


Test, Android 6.0.1 Marshmallow sürümünün yüklü olduğu bir cihazda gerçekleştirilmi. Cihazın içerisinde ARMv8 mimarisinde 1.59 GHz hızında 8 çekirdekli bir işlemci dikkat çekiyor. RAM tarafında ise 4 GB RAM bizleri karşılıyor. Şimdilik cihaz hakkında bilinen detaylar bunlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS