Galaxy S7 işlemci karşılaştırması sonuçları

Galaxy S7 işlemci karşılaştırması sonuçları

Güney Koreli dev akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini duyurdu. Telefonlar 2016 yılı için amiral gemisi segmentinde duyuruldu ancak ufak bir fark var. O fark ise telefonların hem Qualcomm Snapdragon 820 hem de Samsung Exynos 8890 işlemciye sahip olan farklı versiyonları olması.

Telefonlar MWC 2016’da Exynos 8890 yongasını kullanan versiyonu ile duyuruldu ancak satışa çıktığında Snapdragon 820 kullanan versiyonunu almak da mümkün olacak. Dolayısıyla Galaxy S7 işlemci karşılaştırması merakla bekleniyordu. Aşağıdaki ekran alıntısından rakamları karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. AnTuTu, Vellamo, Suspider, GFXBench ve Geekbench gibi popüler karşılaştırma yazılımlarına ait sonuçlar sizi bekliyor.


 


galaxy-s7-islemci-karsilastirma


Yukarıda görmüş olduğunuz rakamlardan yeşil renkli olanları diğer işlemciye göre daha performanslı rakamların elde edildiği testleri gösteriyor. Her performans testi uygulaması farklı bir konuyu ele aldığı için tam anlamıyla ciddi bir farktan söz etmek mümkün değil. Ancak sadece yeşil rakamları sayarsak, Qualcomm Snapdragon 820 kullanan Galaxy S7’lerin daha performanslı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her iki yonganın da son derece performanslı olduğunu belirtelim. Yani her ikisi de günlük işlerin çok daha ötesinde bir performans sunabiliyor. İki yonga arasında yapılan testlerde, kullanılan yazılıma göre değişmekle birlikte fark %5 ile %10 arasında oynuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS