Galaxy S7 pil ömrü detayı dikkat çekiyor!

Galaxy S7 pil ömrü detayı dikkat çekiyor!

Merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S7 her geçen gün yeni detaylarıyla gündeme geliyor. Cihaz bu sefer pil ömrü detayıyla karşımıza çıktı. Rusya’da yayın yapan bir teknoloji sitesinin editörü Eldar Murtazin, Galaxy S7’den bir ekran görüntüsü paylaştı. Ekran görüntüsündeki yazılar Rusça olduğu için bir şey okumak mümkün değil ancak çeviriler sevindirici.

Twitter üzerinden “@eldarmurtazin” isimli hesap tarafından paylaşılan iki adet ekran görüntüsü, Galaxy S7 pil ömrü konusunda önemli bilgiler içeriyor. Android işletim sisteminin standart pil ömrü istatistiğinden çekilen görüntü, cihazın iki gün boyunca kullanım süresi sunduğunu gösteriyor. Yani Galaxy S7 pil ömrü tam 48 saat dayanabiliyor. Paylaşımın sahibi olan Eldar Murtazin, test süresince parlaklığın %75 seviyesinde olduğunu söylüyor.iPhone 7 büyük bir bombayla geliyor olabilir!


Galaxy S6 modelinde 2550 mAh kapasiteli bir pil kullanılmıştı. Galaxy S7’de ise 3000 mAh kapasiteye çıkılacağı tahmin ediyor. Aynı zamanda kullanılacak olan yeni Snapdragon 820 ve Exynos 8890 yongaları eski nesil işlemcilere göre daha tasarruflu. Son bir detay ise Android 6.0 Marshmallow ile birlikte gelen pil tasarruf modu Doze. Hepsi bir araya geldiğinde Galaxy S7 pil ömrü böyle bir değere ulaşıyor olabilir. Eğer bu bilgi doğruysa Galaxy S7 rakiplerinin bir değil birkaç adım önüne geçecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde “02.02” ve “03.02” şeklindeki ibareler tarih bilgisini ifade ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS