Galaxy S7 pil ömrü ne kadar olacak?

Galaxy S7 pil ömrü ne kadar olacak?

Önümüzdeki ay duyurulacak olan Galaxy S7 modelinin ekran boyutu, çözünürlüğü ve performansı sıkça gündeme geliyor. Ancak pil ömrü konusunda herhangi bir detay şimdiye dek basına yansımamıştı. Yabancı kaynaklı bir sitenin haber editörü Galaxy S7 hakkında ilginç bir iddia ile karşımızda çıktı.

Eldar Murtazin isimli editör, Twitter üzerinden şahsi hesabıyla bir paylaşımda bulundu. @eldarmurtazin isimli hesap Galaxy S7 pil ömrü ile ilgili olarak 17 saat video oynatabildiğini iddia etti. Üstelik bu 17 saat sürenin tam ekran parlaklığı ile elde edildiğini paylaştı. Rusça olarak yapılan paylaşım teknoloji basınında büyük ilgi çekti.


Galaxy S7 hangi özelliklere sahip olacak?


Galaxy S7 modelinin içerisinde kaç mAh kapasiteli pil olacağı bilinmiyor. Ancak Samsung pil tüketimini konusunda çalışmalarıyla daha önce de gündeme gelmişti. Örnek vermek gerekirse Galaxy S6 modeli aynı koşullarda 13 saat gibi iddialı bir kullanım süresi sunuyordu. Galaxy Note 5 ise 15 saat video oynatabiliyor. Galaxy S7 pil ömrü ile ilgili olarak bahsedilen 17 saat gerçekten şaşırtıcı olacaktır. Super AMOLED ekran paneli ve Exynos 8890 yongası bu kadar az güç tüketiyorsa, Samsung 2016 yılında çok daha sık gündeme gelebilir. İddialar doğruysa Samsung Galaxy S7, 21 Şubat tarihinde duyurulacak ve 11 Mart tarihinde ise satışa çıkacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS