Son Dakika

Galaxy S7’nin kamerası kesinleşti

A A

06.11.2015 - 11:00

Daha önce paylaştığımız iddiaların aksine bugün ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy S7’de Sony’nin en güncel sensörlerinden biri olacak. Weibo’da Samsung’a yakın bir hesapta paylaşılan bilgiler, Galaxy S7’nin kamera sensörünü işaret ediyor.

Galaxy S7’nin kamerası kesinleşti

Samsung, Galaxy serisindeki amiral gemilerinin kameralarına daima önem veren bir firma. Dolayısıyla Galaxy S7 modelinde de iddialı bir kamera sensörü bekleniyor. Weibo isimli sosyal ağda, firmanın güncel modelinin Sony IMX377 sensörünü kullanacağına dair bilgiler ortaya çıktı. Bu sensör, Nexus 5X ve Nexus 6P modellerinde de kullanılıyor. Ancak Samsung, IMX377 sensörün en gelişmiş versiyonunu kullanacak. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde modelin IMX300 isimli sensörü kullanacağı iddia edilmişti, bu bilgiler şimdi yalanlandı.

IMX377 sensörde 1/2 inç boyutlarında bir algılayıcı kullanması beklenen Samsung, 12 MP çözünürlükte kalacak. MP değerini artırmak yerine algılayıcı boyutunu artıran Samsung, bu hamlesi ile daha kaliteli bir kamera elde etmeyi hedefleyecek. 1.55 mikron boyutunda piksellere sahip olan bu sensör ile Samsung, piyasanın en iddialı kamerasına sahip olmayı hedefliyor gibi duruyor. Model, 2016’nın ilk çeyreğinde duyurulacak.