Galaxy S8 fiyatı, bölgelere göre değişiklik gösterecek

Galaxy S8 fiyatı, bölgelere göre değişiklik gösterecek

Samsung’un önümüzdeki günlerde satışa sunmayı planladığı Galaxy S8 fiyatının bazı ülkelerde daha pahalı olacağı ortaya çıktı.

Samsung’un 29 Mart’ta resmen tanıtacağı Galaxy S8 fiyatı hakkında yeni bir söylenti daha ortaya çıktı. Bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devinin yeni amiral gemisi modelinin 799 euro gibi bir fiyattan satışa sunulması bekleniliyordu. En azından telefonun fiyatı hakkında çıkan hemen hemen tüm söylentiler bu yöndeydi.


Genel kanı, Galaxy S8’in tüm Avrupa bölgesinde 800 euro gibi bir fiyattan satışa sunulacağı doğrultusundaydı. Fakat bugün ortaya çıkan bir söylenti, telefonun fiyatını yüksek bulanları daha da üzdü.


Güney Kore kaynaklı bir sızıntıya göre, Galaxy S8 fiyatı satışa sunulduğu bölgeye göre daha da pahalı olacak. Haberde örnek olarak İtalya gösterilmiş ve bu ülkedeki Galaxy S8 fiyatının 829 euro olacağı belirtilmiş. Bu fiyat artışının ülkedeki vergilerden kaynaklı olup olmadığı konusunda ise bir bilgi verilmemiş.


Galaxy S8’in 800 Euroluk fiyatını bile çok buluyorken böyle bir haber bizler açısından pek de iyi olmadı. Zira Galaxy S8 fiyatı, güncel euro kuru üzerinden bile 3000 TL’nin üzerinde kalıyordu. Bir de bu fiyata ÖTV ve KDV gibi vergiler eklenince, S8 fiyatının 4000 TL’nin üzerine çıkması da çok büyük bir sürpriz olmaz. Peki 4000 TL verip Galaxy S8 alacak kaç kişi olur işte o kısım önemli bir soru işareti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS