Galaxy Z Flip 4 ilgi odağı oldu

Galaxy Z Flip 4 ilgi odağı oldu

Galaxy Z Flip 4 ilgi odağı oldu

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon sektörünün lideri olmasındaki en önemli paya sahip isim tabi ki Galaxy Z Flip serisi. Fold serisine göre fiyat açısından çok daha cazip olan bu seri, diğer markaların katlanabilir akıllı telefon modellerine göreyse daha güçlü ve tasarımsal açıdan daha başarılı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hal böyle olunca, tüm teknoloji meraklıları serinin yeni modelinin nasıl bir özellik güncellemesiyle geleceğini merak ediyordu.

10 Ağustos’ta gerçekleştirilen Galaxy Unpacked etkinliğinde resmen tanıtılan yeni Galaxy Z Flip 4 modeline baktığımız zaman, aslında selefi Z Flip 3’e göre çok büyük donanımsal gelişimlerin olduğunu söylemek pek mümkün değil. Örneğin Z Flip 4’ün ana ekranı 6,7 inç büyüklüğünde 2640 x 1080 çözünürlüğünde 120Hz AMOLED ekranla geldi ki Z Flip 3 modelinde de aynı ekran kullanılmıştı.

Bunun yanında ikincil ekran olarak tanımlanan kapak ekranının büyüyeceği iddia ediliyordu ancak o da doğru çıkmadı ve Galaxy Z Flip 4’de tıpkı selefinde olduğu gibi yine 1,9 inçlik bir dokunmatik ekran yer aldı. Tabi yeni modelin yonga seti ve batarya gibi konularda iyileştirmelerinin olduğunu da söyleyelim. Ancak Galaxy Z Flip 4’ü ayrıcalıklı kılan en önemli yönü her yöne katlanabilir oluşu.

Yeni modelin güçlendirilen ve esnetilen menteşeleri, telefonu istediğiniz yöne ve istediğiniz şekilde katlayabilmenize olanak sağlıyor. Bu sayede artık telefonun 12MP + 12MP’lik güçlü arka kamerasını, portre fotoğrafı çekebileceğiniz bir ön kameraya dönüştürebiliyorsunuz. Bu da Galaxy Z Flip 4’ü tercih etmek için fazlasıyla yeterli bir neden.