hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Galaxy Z Fold6 Geekbench veritabanında tespit edildi

  Galaxy Z Fold6 Geekbench veritabanında tespit edildi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  SM-F956U model numaralı Galaxy Z Fold 6, Geekbench’te kendini gösterdi. Benchmark sonuçları telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye, 12 GB RAM’e ve Android 14 işletim sistemine sahip olduğunu onaylıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Telefon tek çekirdekte 1964 puan, çoklu çekirdekte ise 6619 puan almayı başardı. Bir önceki model Galaxy Z Fold5’in sırasıyla test sonuçları 1943 ve 5123 puandı. Galaxy Z Fold6’nın 16 GB RAM’li başka bir modelinin daha çıkacağı tahmin ediliyor. Galaxy Z Flip6 ve Z Fold6’nın, 10 Temmuz’da tanıtılacağı söyleniyor.

  Samsung uzun zamandır adı dedikodularda geçen uygun fiyatlı Z Fold6 modelini de rafa kaldırdı. Güney Kore medyasından The Elec, şirketin ucuz Z Fold6 stratejisini yeniden gözden geçirdiğini, yetersiz ürün farkı ve pazardaki belirsizler nedeniyle telefonu iptal ettiğini ifade etti. Özetle bu sene sadece Galaxy Z Flip6 ve Galaxy Z Fold6 çıkacak.

  Teknoloji devi hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Hatırlarsanız nisan ayı sonlarında GalaxyClub NL tarafından ilginç bir iddia ortaya atılmıştı. GalaxyClub NL, Galaxy S24 Fan Edition kısaca S24 FE’nin yolda olduğundan bahsetmişti. Siteye göre Samsung R12 kod adlı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Daha önce çıkan FE serisi telefonların kod isimleri R’le başlıyordu. Mesela Galaxy S23 FE’nin kod adı R11. R12’nin Galaxy S24 FE olması muhtemel. Samsung’un planlarına aşina kaynaklara dayandırılan yeni bir rapor S24 FE’nin ismini direkt vermeden, şirketin R12 adında gizli bir model geliştirdiğini belirtiyor. Kısaca yeni rapor GalaxyClub NL’nin paylaştığı bilgileri doğrulamış oluyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow