Gamescom 2021 beklentileri karşılayamadı

Gamescom 2021 beklentileri karşılayamadı

Gamescom 2021 beklentileri karşılayamadı

Gamescom 2021 çok sönük geçti. Çok değil birkaç yıl öncesine kadar oyun sektörünün nabzı E3 ve Gamescom etkinliklerinde atıyordu. Fakat pandemi ile birlikte bu durum da değişmiş oldu. Malum, pandemiden ötürü pek çok etkinlik online zemine taşınmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sizlerin de takdir edeceği üzere online olarak gerçekleşen etkinlikler oyun severlere aynı heyecanı sunamıyor. Hatta aynı heyecanın 10’da birini bile sunamıyor diyebiliriz.

Hem E3’te, hem de Gamescom’da durum bu şekilde. Nitelim bu yıl gerçekleşen Gamescom da çok sönük geçti.

Online olarak gerçekleşen etkinlikte sadece önemli üreticilerin etkinlikleri takip edildi. Diğer etkinliklere olan ilgi ise yok denecek kadar azdı.

Aslında Gamescom duyurulan oyunların demolarının denenebildiği ilk küresel etkinlik olarak dikkat çekiyordu. Online etkinlikte böyle bir durum söz konusu olmadığı için insanların etkinliğe olan ilgisi de çok düşük seviyelerde kaldı.

Aşılamalar ile birlikte önümüzdeki yıl Gamescom’un normal bir şekilde gerçekleşeceğini umuyoruz. Aksi takdirde çok da hoş olmayan bir etkinlikle daha karşı karşıya kalacağız. Dip not olarak hatırlatalım. 2020 yılındaki etkinlik de online olarak gerçekleşmişti. Koronavirüs pandemisi nedeniyle hem teknoloji, hem de oyun tarafındaki pek çok etkinlik online olarak gerçekleşmişti.