hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gerçek cerrahlar 'Surgeon Simulator' oynarsa

  Gerçek cerrahlar Surgeon Simulator oynarsa
  expand

  Zorluğu ile çıkışından itibaren tartışılan ve simülasyon oyunları arasında bir hayli popüler olan Surgeon Simulator, cerrahların hassas elleri ile birleşti. Peki cerrahlar ne kadar başarılı olabildi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu teknolojilere hazır olun

  Simülasyon oyunları oyun sektöründe her ne kadar popülerliği ile kendinden söz ettirmese de, bir çoğu konusu ve zorluğu ile gündemde kalmayı başarıyor. Ameliyat simülasyonu, keçi simülasyonu ve hatta ekmek simülasyonu gibi piyasada çok çeşitli simülasyon oyunları bulmak mümkün.

  Facts isimli YouTube kanalı ise bu işe yeni bir soluk getirmeyi başarmış. Bir ameliyat simülasyonu olan Surgeon Simulator oyununu cerrahların eline bırakan ekip onların tepkilerini ve oyundaki başarılarını gözlemledi. Her ne kadar hangi aletin nerede kullanılacağını bilseler de cerrahların oyun konusunda pek başarılı oldukları söylenemez.

  3 farklı cerrahın deneyimlediği oyun hali hazırda zor kontrolleri ile bir hayli eleştirilmişti. Cerrahların da aynı durumda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tahmin edileceği üzere 3 cerrahta bölümleri tamamlayamadı. Fakat yinede eğlendikleri görülen cerrahların oyun sırasında yaptıkları eleştirilerde videoya hoş bir hava katıyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Surgeon Simulator, bağımsız bir geliştirici olan Bossa Studios tarafından 2013 yılında ilk kez çıkışını yaptı. Oyun şuan PlayStation 4, Android, iOS, Microsoft Windows, Linux, Mac OS platformları için kullanılabilir durumda. Ayrıca oyunun Steam üzerinde ₺18,00  gibi bir fiyattan satışta olduğunu da belirtelim. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow