GM22 Pro iddialı bir kamera sistemiyle geliyor

GM22 Pro iddialı bir kamera sistemiyle geliyor

GM22 Pro iddialı bir kamera sistemiyle geliyor

General Mobile GM22 Pro’nun arka tarafında, yapay zekâ destekli dörtlü kamera sistemi bulunuyor. Bunlar: 108MP+5MP+2MP ve 2MP.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

9.1mm kalınlıkta ve 213 gram ağırlıktaki ürün, 6.78 inç değerde ekrana sahip. GM 22 Pro’nun alt tarafına baktığımızda, kolay kullanım için Type-C bağlantı noktası ve kablolu kulaklık kullanımı için 3.5mm girişi görüyoruz. Sağ yan tarafa baktığımızda ise, parmak izi okuyucu sensörün yerleştirildiği güç tuşunu görüyoruz. Bu sensör, genellikle hızlı çalışıyor ve güvenli kullanımı mümkün kılıyor.

6.78 inç değerde ekran

IPS LCD teknolojisinin tercih edildiği ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor ve 420nit parlaklık değerine sahip. Hem iç hem de dış mekân kullanımlarında iyi sonuçlar veren ekran, özellikle iç mekân performansıyla beğenimizi kazandı.

Böyle bir ekran, bir şeyler izlemek, okumak ve oynamak için pek çok kullanıcının hoşuna gidecektir. Ufak dokunuşlara hızlı cevaplar verebilen ekran, gece ışığı moduna da sahip. Bu da daha rahat görüntüleme deneyimlerinin önünü açıyor.

GM22 Pro, MediaTek Helio G95 çipsetine sahip. Bu çipset, HyperEngine teknolojisine sahip ve bu sayede mobil oyunlarda iyi performans sunmayı hedefliyor. İlk kez 2020 yılında görücüye çıkan ürün, octa core işlemciye sahip ve 2.05GHz çalışma değerine erişebiliyor.

Diğer teknik detaylara baktığımızda, 8GB RAM RAM ve 128GB dahili depolama kullanıldığını görüyoruz. İsterseniz microSD kart ile hafızayı arttırma şansınız da var.

Telefonda Android 11 işletim sistemi kullanılmış ve akıcı bir arayüz var. Sosyal medya platformlarını ve popüler uygulamaları rahatlıkça çalıştırabiliyorsunuz. Ayrıca, Call of Duty gibi iyi grafikli bir oyunu, aşırı ısınma olmadan ve akıcı detaylarla oynayabiliyorsunuz. Sonuçta ürünün oyun odaklı bir çipsetle geldiğini tekrarlamaya gerek yoktur sanırız.

108MP+5MP+2MP ve 2MP

Başta da belirttiğimiz gibi bu ürün, General Mobile’ın şimdiye dek kamera tarafında hazırladığı en iddialı telefon. İster portre çekim yapın, ister geniş açılı çekim, isterseniz de makro çekim…

Kamera performansını, özellikle de gün ışığı fotoğraf çekim performansını beğendiğimizi belirtelim. Video tarafında, 4K 30FPS çekim seçeneği de var. İsterseniz hızlı, isterseniz de ağır çekim video başlıklarını da deneyimleyebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ön taraftaki 16MP kamera ise, selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için tatmin edici performanslar sunuyor. Bokeh efektli fotoğraflar çekebileceğiniz gibi, 1080p 30FPS video çekimleri de gerçekleştirebilirsiniz. Ön kamera da gün ışığında iyi performanslar sunuyor.

Bluetooth 5.0, NFC ve Wi-Fi AC gibi kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip olan telefon, bünyesinde hızlı şarj özellikli 5000mAh pile sahip. Bu pil, tek şarj ile normal kullanımda 2 günü rahatlıkla geride bırakmanızı sağlıyor. Hızlı şarj demişken, 18w değerinin sunulduğunu belirtelim.