God of War Ragnarok ne zaman piyasaya çıkacak?

God of War Ragnarok ne zaman piyasaya çıkacak?

God of War Ragnarok ne zaman piyasaya çıkacak?

Oyun dünyasının en efsanevi yapımlarından biri olan ve ilk defa 2005 yılında karşımıza çıkan God of War macerası, aradan geçen onca yıla rağmen halen popülaritesini koruyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyunun bu konumundan yararlanmak için uzun süredir yeni bir macera üzerinde çalışan Sony Santa Monico Studio ise, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla God of War Ragnarok’un üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

Bu açıklamanın ardından oyuna ilişkin pek çok önemli bilgi gelmeye başlamıştı ki bu bilgiler içerisinde en önemli olanı yeni maceranın 2022 yılının Kasım ayında karşımıza çıkacağıydı. Bununla birlikte özellikle oyunun tanıtımının 30 Haziran’da yapılacağı yönündeki beklentiler boşa çıkıp, bu tarihte herhangi bir tanıtım yapılmamasıyla birlikte söylentiler de ayyuka çıkmış ve ortalıkta God of War Ragnarok’un ertelendiği haberleri dolaşmaya başlamıştı.

Ancak oyun dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Jason Schreier tarafından geçtiğimiz saatlerde yapılan bir açıklama, oyun severlerin yüreklerine su serpti. Schreier tarafından paylaşılan bilgilerde, ertelemenin oyunun çıkış tarihinde değil tanıtım tarihinde gerçekleştiği ve bu nedenle 30 Haziran’da herhangi bir tanıtımın yapılmadığı belirtildi.

Oyunun daha önce de defalarca belirtildiği üzere 2022 yılının Kasım ayında çıkacağını ve bu konuda herhangi bir değişikliğin yaşanmadığını söyleyen Schreier, God of War Ragnorok’un söylenen tarihte PlayStation 5 ve PlayStation 4 platformlarındaki oyun severlerle buluşacağını ifade etti.