Google Chrome’un yeni özelliği yolda

Google Chrome’un yeni özelliği yolda

Diğer tarayıcılarda da olan otomatik video başlatma özelliği, artık Google Chrome’dan kalkıyor. Kimi kullanıcılar için sorun teşkil etmeyecek bu güncelleme, internet hızı yavaş olan ülkelerde tepki çekeceğe benziyor.

Bir internet sitesini ziyaret ettiğinizde sizin izniniz olmadan direkt başlayan videolar, Chrome geliştiricilerinin dikkatini çekmiş olacak ki artık böyle bir şey olmayacak. Yani bir internet sitesine girdiğinizde önceden ayarlanmış olan otomatik oynatma seçeneği artık çalışmayacak. Diğer yandan yüklenmesi için açtığınız, ancak arka planda beklettiğiniz video dosyaları da yüklemeyi durduracak. Sadece aktif ve o an görüntülediğiniz sekmedeki videolar yüklenecek. Bu sayede eğer video yüklendikten sonra izlemekten vazgeçerseniz, indirdiğiniz veri ve harcadığınız sistem kaynakları boşa gitmemiş olacak. En azından geliştiricilerin iddiası bu.


Bir Google geliştiricisi olan François Beaufort tarafından Google+’ta paylaşılan bu yeniliğin bir güncelleme olarak bilgisayarlarımıza ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Kullanıcıların bu yeni güncellemeye nasıl tepki vereceği de meçhul. Bize kalırsa, Chrome bu konuda çok eleştirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS