Google Drive Web'e dosya taşıma özelliği!

Google Drive Web'e dosya taşıma özelliği!

Google Drive, Google’ın en sevilen servislerinden bir tanesi. Kullanıcılara ücretsiz 15 GB depolama alanı veren servise, masaüstü, Android ve iOS platformlarından ulaşılabiliyor. Şimdi yeni güncelleme ile artık masaüstü platformlardan Google Drive kullanmak daha kolay.

Bulut depolamanın sistematiği masaüstü bilgisayarlarımızın klasör sisteminden farklı olsa da ihtiyaçlar temelde aynı. Bazen çok basit bir işlem olarak dosyaları sürükleyip farklı bir klasöre taşımak isteyebiliriz. Google Drive Web artık bu özelliği destekliyor.Artık Google Drive’ın tarayıcı üzerinden çalışan versiyonu içerisinde bir dosyayı, belgeyi tekli veya çoklu olarak seçerek başka bir klasörün içine sürüklemek suretiyle taşımak mümkün. Özelliğin Web üzerinden desteklemesi kullanıcıların işini çok kolaylaştırıyor. Bu yöntemde Google Drive ana ekranından seçtiğiniz bir dosyayı sol tarafta bulunan menüye aktarabilirsiniz.


Google Drive yavaş yavaş yenilenmeye ve daha pratik çözümler sunmaya devam ediyor. Dropbox ve OneDrive gibi rakipler bakalım Google Drive’a nasıl yanıt verecek. İlgili özelliği nasıl çalıştığını aşağıdaki GIF formatlı görselde bulabilirsiniz. Bu özellik Google Drive servisinin resmi blog sayfasında duyuruldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS