Google Drive’in fişi çekildi!

Google Drive’in fişi çekildi!

Google, bugün sürpriz bir şekilde bulut depolama birimi olan Google Drive‘in fişini çektiğini açıkladı. Google Drive’ın yerini çok yakında alacak olan Google One, bulut çözümünde yeni bir devri başlatacak.

Google önümüzdeki günlerde Drive yerine artık yoluna One ile devam edecek. One hizmeti sayesinde fiyatlar daha da ucuzlayacak. Google Drive‘da yer alan tüm verileriniz sizin hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmadan One platformuna taşınacak.

Android, iOS, Windows ve macOS işletim sistemlerine gelecek olan güncelleme ile kullanıma sunulacak olan One’ın aylık fiyatları da açıklandı.

Google Drive döneminde 1 TB depolama alanına aylık 9,99 TL öderken, şimdi aynı fiyata aylık 2 TB depolama alanına sahip olabileceksiniz. Ayrıca Google vitesi yükseltti ve 30 TB’a kadar depolama alanı sunacağını açıkladı.

Google One planları 100 GB için aylık 1,99 dolar, 200 GB için aylık 2,99 dolar ve 2 TB için aylık 9,99 dolar başlangıç fiyatlarıyla satışa sunulacak. 2 TB’tan büyük planların fiyatlarında ise değişiklik olmayacaktır.

Google One

 

One ile iCloud Drive‘da olduğu gibi aile paylaşımı özelliği de kullanıma sunuluyor. Bu sayede satın aldığınız depolama alanını 5 aile bireyi ile kullanabiliyorsunuz.

Her aile bireyinin kendine özel alanlarının olacağını ve izin verilmediği takdirde birbirlerinin verilerini göremeyeceklerini belirtelim.

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan One platformunun Google başarılı olacağına inanıyor. Fotoğraf, video, müzik ve tüm belgelerinizi tek bir yerde sakladığınız için One adını alan Drive, bakalım beklenen ilgiyi görecek mi?

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS