Google Lens kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak

Google Lens kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak

Google Lens bundan sonra artık metin taraması da yapacak. Yapılan açıklamalarda, bu uygulama ile ilgili birçok yeniliğin de tanıtılacağı ifade edildi.

Şimdilik bu uygulamaya gelen sadece birkaç yeni özellikten haberdarız. Google Lens hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, şirketin kameralar yardımıyla nesneleri tanımlamasını sağlayan sistem diyebiliriz.

Gelen değişikliklerden en çok göze çarpanı Chrome bağlantısı olacak gibi görünüyor. Normal şartlarda Google Lens ile Chrome arasında pek bir bağlantı yoktu. Şimdi ise şirket tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, her ikisi arasında bir bağlantı kuruldu. Böylece metin taraması yaptığınızda bu, olduğu gibi bilgisayarınıza aktarılacak.

Öğrenciyseniz not defterinizde yer alan yazıları bilgisayarınıza aktarmak için veya iş için kullanabileceksiniz. Yine aynı şekilde şirketiniz ile ilgili detayları bilgisayara aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google Lens ve Chrome bağlantısı sağlamak. Yeni gelen Google Lens özellikleri sayesinde, kullanıcılar söyleyemedikleri kelimeleri telaffuz edebilecek. “Dinle” butonuna basmaları bunu kullanmaları için yeterli olacak.

Şirketin uygulama ile ilgili yaptığı değişikliklerden bir tanesi aslında genel politikasını ortaya koyuyor. Firma uygulamayı bir arama motoru haline getirmek istiyor. Bu nedenle eğer Google Lens üzerinden metin taraması yaptığınızda bilmediğiniz kelimelere denk gelirseniz, bunu Google üzerinden aratabilirsiniz. Platform sizlere, gerekli bütün bilgileri hızlıca verecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS