Google Mesajlar uygulamasına uçtan uca şifreleme desteği ekledi

Google Mesajlar uygulamasına uçtan uca şifreleme desteği ekledi

Google Mesajlar uygulamasına uçtan uca şifreleme desteği ekledi

Şirket, son aylarda Android kullanıcıları için varsayılan mesajlaşma deneyimini iyileştirmeye odaklandı ve Google Mesajlar artık Google Mesajlar uygulamasındaki kullanıcı profillerini destekleme özelliğini eklemek için hazırlanıyor olabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

u/seeareeff tarafından bir Reddit gönderisinde yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre şirket, Mesajlar’a kullanıcı profilleri eklemeye başlayabilir.

Ekran görüntüsü, uygulamanın ayarlarında “Görünürlük” kontrollerine sahip “Profil” adlı bir sayfa ve bir kullanıcı Mesajlar’a katıldığında uyarı almanıza olanak tanıyan “bildirimler” ayarları içerecek.

Muhtemelen, şirket tüm özellikleri özelliği dahili olarak test ediyor ve bunları Mesajlar uygulamasının gelecekteki bir Beta sürümünde yayınlamayı planlıyor. Mesajlaşma uygulamaları yıllardır Profilleri kullanıyor, ancak arama motoru devi Apple’ın dahi sahip olmadığı bazı özellikleri sunmayı hedefliyor.

Şirket daha fazla yenilik ve daha fazla özellik ile Apple’ı dahi geride bırakacak bir mesajlaşma sistemi geliştirmeyi hedefliyor. Bu hedefler ne kadar gerçekçi ya da Apple’ı dahi geride bırakacak bir teknoloji nasıl geliştirilebilir belirli değil ancak arama motoru devi kendi mesajlaşma uygulaması için oldukça ciddi görünüyor.

Daha fazla yenilik ve özellik ile birlikte gelecek olan Mesajlaşma uygulaması yepyeni bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor. Şirket bu konuda mütevazi değil ve oldukça iddialı diyebiliriz. Beta sürüm merakla bekleniyor.