Google Now desteği Foursquare’a geldi!

Google Now desteği Foursquare’a geldi!

Konum bazlı servisler arasında en popüler hizmetlerden arasında yer alan Foursquare, geçtiğimiz dönemlerde Twitter ile uyumlu hale gelmişti. Şimdi ise benzer bir durum Google Now için geçerli.

Android işletim sistemli cihazlarda sesli ve metin bazlı bir yardımcı olarak çalışan Google Now, Android 6.0 Marshmallow sürümü ile yeni özelliklere kavuştu.


Söz konusu gelişme henüz Google veya Foursquare tarafından ilan edilmedi. Ancak VentureBeat isimli haber kaynağı, Google Now ve Foursqaure’in senkronizasyonuna ilişkin bazı ekran görüntüleri paylaştı. Bu ekran görüntülerinde Google Now’ın Foursquare’den öneriler yaptığını görmekteyiz.Google zaten arama sonuçlarında kendi konum servisinden öneriler, adres, telefon bilgisi ve yorumlar gibi içerikleri destekliyordu. Bu özellik ülkemizde de kullanılıyor. Ancak Foursquare ile tam olarak nasıl çalışacağı konusunda henüz detaylı bir bilgi yok.


Bu gelişmeyi önemli kılan asıl detay ise, Google Now’da Foursquare sonuçlarını görmek için Foursquare uygulamasına ihtiyacınız yok. Yani servisler direkt olarak birbirine bağlı çalışıyor. İlgili ekran alıntısını aşağıda görebilirsiniz. Yakın zamanda bu konuda resmi bir açıklama bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS