Google Pixel 7 özellikleri sızdırıldı

Google Pixel 7 özellikleri sızdırıldı

Google Pixel 7 özellikleri sızdırıldı

Neredeyse değişen bir şey yok. Google, akıllı telefon dünyası için en önemli markalardan biri. Ancak şirketin önemi ürettiği akıllı telefonlardan değil, sahip olduğu Android işletim sisteminden dolayı geliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devinin akıllı telefon kategorisinde de önemli isimlerden biri olmak istediği biliniyor. İşte bu nedenle şirketin 6 Ekim’de tanıtımını yapacağı yeni Pixel modelleri büyük bir merakla bekleniyor.

Açıkçası Google, bugüne kadar yeni modellerini gözlerden saklama konusunda son derece başarılıydı. Ancak bugün gelen son sızıntılar, Google’ın en azından yeni serinin standart modelini daha fazla saklamayı başaramadığını gösteriyor. Öyle ki artık neredeyse Pixel 7’nin bütün özelliklerini biliyoruz diyebiliriz.

Eğer sızıntılar doğruysa, Pixel 7 modeli karşımıza 6,3 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde 90Hz OLED ekranla gelecek. Gücünü Tensor G2 yonga setinden alacak olan telefon bu işlemcisini 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyecek.

Cihazın arka yüzeyine baktığımız zaman 50MP + 12MP’lik ikili bir kurulumu göreceğiz. Ön yüzeyde ise 11MP’lik tek bir selfie kamerası bulunacak. Elektriksel gücünü 4700mAh’lık bataryasından alacak olan Google Pixel 7’de aynı zamanda 30W hızlı şarj teknolojisi bulunacak. Tabi telefonun kutudan Android 13 işletim sistemi ile çıkacağını da hatırlatalım.