Google, Pixel 7 Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor

Google, Pixel 7 Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor

Google, Pixel 7 Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor

Google Pixel 7 Pro’nun resmi çıkışı öncesi cihaz hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. Ünlü teknoloji analistlerinden Yogesh Brar, Pixel 7 Pro’nun özelliklerini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Açıklamalarına göre Pixel 6 Pro’ya kıyasla telefonda çok fazla yükseltme olmayabileceğini gösteriyor. Sadece yonga seti yükseltmesi ile bile gelebilir.

Brar’a göre Pro modeli, 120Hz yenileme hızı sunacak aynı 6.7 inç kavisli QHD LTPO özellikli OLED panel ile gelecek. Yakışıklı, bazı ciddi GPU, NPU ve modem iyileştirmeleri taşıdığı bildirilen yeni nesil Tensor 2 Soc tarafından desteklenecek.

Cihaz, 12GB + 128GB ve 12GB + 256GB depolama konfigürasyonlarında satışa sunulacak. Google, cihazı bu yıl 512 GB depolama varyantında sunmayabilir.

Optik açısından, Pixel 7 Pro, selefi ile aynı 50 megapiksel ana sensör, 12 megapiksel ultra geniş lens ve 48MP telefoto sensörden oluşan üçlü arka kamera kurulumuyla gelecek. Ancak telefoto kameranın yeni bir Samsung GM1 sensörü kullanacağı söyleniyor. Öndeyken, cihaz bu yıl otomatik odaklama özelliğine sahip olabilecek 11 megapiksel bir snapper özelliğine sahip olacak.

Son olarak, Pixel telefon benzer bir 5.000 mAh pil ile gelecek. Bazı kullanıcıları etkilemeyebilecek yalnızca 30W şarjı destekleyecektir. Ayrıca cihaz kablosuz şarjı da destekleyecek.