Google servisleri neden çöktü?

Google servisleri neden çöktü?

Türkiye’de Google ve Google servislerinin tamamına erişim sağlanamıyor. Bu sorun sunucu kaynaklı mı yoksa yeni gelişmeler mi yaşanıyor?

Rekabet Kurumu ile Google arasında geçtiğimiz günlerde başlayan anlaşmazlığın ilk kurbanı Android olmuştu. Şimdiki süreçte ise Google’a Türkiye’de erişmek mümkün değil. Google’ın bünyesinde yer alan YouTube, Gmail, Haritalar ve diğer servisler an itibari ile Türkiye’de kullanılmıyor.


Bu erişim sorununun sunucu kaynaklı olduğu söyleniyor. 2020 yılında suncularını Türkiye’ye taşıyacak olan internet devinin ülkemizde komple engellenme gibi bir ihtimali bulunmuyor. Bu yüzden içiniz rahat olabilir. Şimdilik Google’ın ve servislerinin neden çöktüğü bilinmiyor. Muhtemelen ilerleyen saatlerde yaşanan sorun ile ilgili bir açıklama gelecektir.


Gelen yeni bilgilere göre; internet ve teknoloji devinin sunucu kaynaklı bir sorun yaşadığı bu yüzden servislerinin geçici olarak kullanılmadığı söyleniyor. Resmi açıklama gelene kadar beklemekte fayda var. Umarız bu söylendiğiz gibi sunucu kaynaklı bir hatadır. Aksi durumda internet devinin Türkiye’de engellenmesi gibi bir olay, ülkemiz açısından büyük bir kayıp olur.


Google'dan aldığımız bilgiye göre yaşanan sorun sunucu kaynaklı olup yakın zamanda düzeltildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS