GTA 6 için daha çok beklemeniz gerekebilir

GTA 6 için daha çok beklemeniz gerekebilir

GTA 6 için daha çok beklemeniz gerekebilir

Rockstar Games daha projenin emekleme aşamasında olduğunu söyledi. Görünen o ki GTA 6 çıkış tarihi biraz daha gecikebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son yıllarda geliştirici ekipler asıl parayı oyun satışlarından değil, online oyunlardaki ekipman satışından kazanmaya başladılar. Bu duruma pek çok örnek gösterebiliriz. Fakat en net örneklerden birisi GTA Online olacaktır.

Rockstar GTA Online’ı satışa sunana kadar her 3 – 4 yılda bir yeni GTA oyunu ile karşımıza çıkıyordu. Hatta bu süre zaman zaman çok daha kısa olabiliyordu. Lakin şimdi işler değişti.

Serinin son oyunu 2013 yılında çıkmış olmasına karşın daha yeni oyunun esamesi bile okunmuyor. Bazı kaynaklar oyunun 2024’de çıkacağına inansa da bu basit bir rüyanın ötesine geçmeyecek diyebiliriz.

Rockstar Games’e yakın bazı kaynaklar oyunun şu anda gelişim aşamasında olduğunu kabul ediyorlar. Fakat oyunun 2024 ya da 2025 gibi çıkmasının imkansız olacağını dile getiriyorlar.

Çünkü Rockstar mevcut şartlardan ötürü çalışanlarını çok fazla sıkmak istemiyormuş. Dolayısıyla ağır ilerleyen bir tempoda da oyunun 2025’ten önce çıkması pek mümkün görünmüyormuş.

Öte yandan aynı kaynaklar GTA 6’nın yalnızca PS5, XBox Series ve PC için de geleceğini vurguluyorlar. Yani GTA 6 PS4 ve Xbox One için çıkmayacak.

Zaten 2025’e geldiğimizde pek çok oyun PS4 ve Xbox One’ı aşacaktır. Dolayısıyla bu çok da şaşırdığımız bir haber olmadı.