Hem tablet hem de dizüstü PC

Hem tablet hem de dizüstü PC

Hem tablet hem de dizüstü PC

Güçlü teknik detaylara sahip olan MateBook E , güncel Windows 11 işletim sistemiyle geliyor ve hem dokunmatik ekran hem de fiziksel klavye faktörüyle her an rahat kullanım deneyimleri elde etmenizi amaçlıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MateBook E, Intel'in 11 nesil Core i5 işlemcisinden gücünü alıyor ve güncel Windows 11 işletim sistemiyle geliyor. Tablet formundayken 7.99mm kalınlıkta ve 709 gram ağırlıkta.

Tasarımda metal çerçevenin tercih edildiği ve köşelerden yumuşatılmış hatları bulunan ürün, arka taraftaki mat yüzey yapısı sayesinde hem parmak izi tutmuyor hem de mobil kullanımlarda, elde sağlam tutuş hissi sağlıyor.

12.6 inç değerde ekran

OLED panel teknolojisinin kullanıldığı bu ekran, 2560x1600 çözünürlük mevcut. Ekran gövde oranı %90 ve %100 P3 renk gamı sunuluyor. 60Hz tazeleme değeri bulunan ekran, aynı zamanda maksimum olarak 600nit parlaklık düzeyine erişebiliyor ve dış mekân kullanımlarında da iyi düzeyde görüntü belirginliği sağlayabiliyor. Tabii uzun süreli deneyimlerde gözlerinizin rahatsız olmaması için gelişmiş göz koruma özelliğinin olduğunu da belirtelim.

Intel'in 11. nesil Core i5 işlemcisi

RAM tarafında 16GB LPDDRX RAM ve depolama tarafında da 512GB SSD depolama tercih edilmiş. Ekran kartı tarafında da Intel'in Iris XE çözümü var. Bu detaylar, ofis dosyalarınız, çizim dosyalarınız, internetten yapacağınız araştırmalar, görüntülü görüşmeler ve fırsat bulduğunuzda oynayabileceğiniz grafik işlem gücü yüksek olmayan oyunlar için ideal.

Huawei'nin 4mm Shark Fin Fan teknolojisi bu cihazda da tercih ediliyor. Ürün, yük altındayken dahi aşırı ısınma faktörüne geçiş vermiyor ve genellikle soğuk çalışıyor.

Bu arada, ürünün kameralar tarafında da iddialı olduğunu belirtelim. Tabletin ön tarafında 8MP, arka tarafında da 13MP kameralar mevcut. Bu sayede gerek eğlence gerekse de iş amaçlı ihtiyaç duyduğunuzda çekimler yapabilirsiniz.

Normal tasarım formundaki laptopları göz önüne alacak olursak, genelde HD ön kamera ile geliyorlar. Huawei'nin sunduğu 8MP kamera ise, düşük ışık koşullarında dahi daha iyi görüntüleme anlamını taşıyor. Üstelik dörtlü mikrofon sistemi, online toplantılarda fazlasıyla işe yarıyor. Bu sistem, arka plandaki rahatsız edici sesleri filtreleyebildiği gibi sizin sesinizi olabilecek en berrak düzeyde karşı tarafa iletebiliyor. Cihazın dörtlü hoparlör sistemi sayesinde siz de iyi detaylar duyuyorsunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

65w hızlı şarj

MateBook E, yarım saatte yarı yarıya, bir buçuk saatte de tamamen şarj olabiliyor. Ürün, tek şarj ile yaklaşık 5 saatlik deneyim sunuyor. Tabii ki kullanım profillerinize göre bu sürede değişiklikler olabilir. Bizim deneyimimizi özetlemek gerekirse...

Kablosuz internet bağlantısı aktif, klavye takılı, ekran parlaklık düzeyi %50'de...

Bu detaylarla birlikte, 1 saat boyunca YouTube üzerinden FHD video izledik, 5 dakikalık bir görüntülü sohbet gerçekleştirdik, internetten birkaç indirme işlemi gerçekleştirdik ve geri kalan süreçte hem ofis dosyalarıyla ilgilendik hem de sosyal medyada gezintiye çıktık.

Bu arada, ufak boyutları sayesinde şarj cihazını yanınızda kolayca taşıyabilirsiniz. Hızlı şarj özelliğiyle birlikte destekli Huawei telefonunuzu da şarj edebilirsiniz.