Honor Google Play hizmetine kavuşuyor

Honor Google Play hizmetine kavuşuyor

Honor Google Play hizmetine kavuşuyor

Honor kısa bir süre önce Huawei bünyesinden ayrılmıştı. Daha doğrusu Huawei, Honor’ı Çin’de oluşturulan bir konsorsiyuma satma kararı almıştı. Genel kanı Honor’ın Huawei’den ayrıldıktan sonra Google servislerine geri kavuşabileceği yönündeydi. Fakat bu süreç ön görüldüğü gibi hızlı ilerlemedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Honor konuyla ilgili çeşitli temaslarda bulundu ve şimdiye kadar da öyle önemli bir yol kat edemedi. Peki, Honor modellerine Google servisleri ne zaman gelecek. Açıkçası şimdilik netleşmiş bir tarih yok. Fakat Çin kaynaklı son raporlara göre olumlu görüşmeler tamamlanmak üzere.

Büyük bir ihtimalle bu yıl bitmeden Honor modelleri Google hizmetlerine kavuşacaklar. Öte yandan şunu da unutmamak gerekiyor. Mevcutta satışta olan Honor modelleri, basit bir güncelleme ile Google servislerine tekrardan kavuşabilirler.

Elbette bu kapsama Huawei tarafından geliştirilen Honor modelleri alınmayabilir. Bunu da zaman gösterecek. Şimdilik bu konu hakkında net yorumlarda bulunmak çok doğru olmayacaktır. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.