Son Dakika

HTC One M10 ekranı nasıl olacak?

A A

12.02.2016 - 09:00

Bir süredir “Perfume” olarak adlandırılan yeni bir HTC modeli hakkında çeşitli söylentiler gündeme geliyordu. Ancak bugün beklenen isimden ilk yorum geldi. HTC konusunda sızıntıların önemli kaynaklarından biri olan “@LlabTooFeR” isimli Twitter hesabı cihazın ekranı hakkında konuştu.

HTC One M10 ekranı nasıl olacak?

Cihazın ekranı hakkında daha önce 5.1 inç büyüklükten sıkça bahsedilmişti. Ancak bu rakamın değiştiği @LlabTooFeR tarafından paylaşıldı. İlgili hesap, HTC One M10 ekranı için 5.2 inç büyüklükte olacağı bilgisini paylaştı. Çözünürlük ise beklenildiği gibi QHD yani 1440 x 2560 piksel olacak.

Daha önce HTC One M10’un fotoğrafı basına sızmış ve sizlerle paylaşmıştık. İlgili fotoğrafı aşağıda tekrar bulabilirsiniz. Cihaz, önümüzdeki günlerde MWC 2016’da resmiyet kazanacak. Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ve HTC Sense 7 arayüzü ile birlikte kutusundan çıkacak olan telefon, kısa süre sonra Sense 8 arayüz güncellemesini de alacak. Telefon, beklenen diğer amiral gemileri gibi Qualcomm Snapdragon 820 yongasından güç alacak.

One M serisi ilgili bir diğer detay ise tasarım değişikliği. One M7 modelinden bu yana benzer tasarım çizgileri taşıyan cihazları artık görmeyeceğiz. HTC’nin yeni tasarım anlayışı One A9 modelinde karşımıza çıkmıştı. One M10’un ön yüzeyinde HTC logosu kullanılmayacak ve telefon yeni bir tasarımla duyurulacak. HTC One M10 için artık sayılı günler kaldı. Cihazla ilgili yayınlanan en net fotoğraf ise hemen aşağıda. Bu fotoğraf geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı.