HTC Vive’da kablolar kalkıyor!

HTC Vive’da kablolar kalkıyor!

HTC yeni geliştirdiği cihaz ile oyun sektörünü tekrardan sarsmaya geliyor. Sanal gerçeklik deneyimini üst düzeye çıkartacak olan bu aparat kabloları tamamen kaldırma imkanı sunuyor. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

HTC aslına bakıldığında oyun sektörüne uzak bir firma idi. Fakat geçtiğimiz sene tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive, oyun sektöründe yeni bir çağı başlarmış oldu. Valve ile birlikte geliştirdiği HTC Vive, gözlüğün yanında kumandaları sayesinde kullanıcıya üstün bir VR deneyimi yaşatıyor. Fakat sanal gerçeklik gözlükleri için en büyük sorunlardan biri kablolar içinde kullanıcıların hareket etmeye çalışması. Gözlükler kablolar ile PC’ye bağlı olma zorundaydı. Oyuncular, gözlerinde gözlük olduğundan kimi zaman kablo yüzünden hareket edemiyor, hatta takılıp düşme gibi durular bile söz konusu oluyordu. Konu HTC Vive gibi 799$ civarı bir fiyat ödediğiniz bir ürün olunca oyuncular hali ile ürünü rahatlıkla kullanabilmek istiyor. HTC’de bu yakarışları dikkate almış olduğunu son duyurusunda belli etmiş oldu. Firma yeni geliştirdiği bir aparat ile kablo devrine bir son vermeye hazırlanıyor.


Aparatın Fiyatı 200 Dolar


HTC Vive şuan için VR deneyimini sunan en iyi cihaz diyebiliriz. Gerek sunduğu kontrolcüleri ile gerekse harekete duyarlılığı ile şüphesiz VR gözlükler içinde tepe noktalarda yer alıyor. HTC’nin bu konudaki tek eleştirilen noktası ise kabloların rahat bir oynanışa izin vermemesi idi. Firma son geliştirdiği bir cihaz sayesinde PC ile sanal gerçeklik gözlüğü arasındaki etkileşimi kablosuz hale getirme olanağı sunuyor. HTC, bu yeni aparatla hem yine yeni bir çağın başlangıcını yapmış, hemde ön yargı ile yaklaşan birçok oyuncunun da kalbini kazanmış oldu. Kullanıcıların kafasındaki bir diğer sorun ise veri alışverişi sırasında yaşanabilecek “lag” olayı ile ilgili idi. Bu konu ile ilgilide kullanıcıların içini  rahatlatan HTC’nin bu tarz geliştirmeler

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS