Huawei Mate 10 iki farklı varyasyonla satışa sunulabilir

  1. Teknoloji
Huawei Mate 10 iki farklı varyasyonla satışa sunulabilir
 Huawei Mate 10 iki farklı varyasyonla satışa sunulabilir

Son dönemlerde özellikle amiral gemisi modellerinin iki farklı varyasyona sahip olmasına alıştık. Kısa süre önce satışa sunulmuş modellere baktığımızda da aynı alışkanlığın devam ettiğini görüyoruz. Düz modellerin yanında Plus ya da Compact versiyonlar da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Öyle görünüyor ki Huawei’de yeni amiral gemisi modelinde bu geleneği sürdürecek. Zira Evan Blass tarafından sızdırılan son bilgilere göre Huawei Mate 10, Blanc ve Alps olmak üzere iki farklı varyasyonda kullanıcıların karşına çıkacak.

Hemen baştan belirtelim. Temel olarak iki model de Kirin 970 ile çalışacak. Ayrıca ön ve arka kamera özellikleri de aynı olacak. Peki bu iki varyasyon arasındaki farklar neler?

Blanc, Alps’e göre daha büyük bir ekranla gelecek. Blanc isimli versiyon 1440×2880 piksel çözünürlüğünde 5.99 inçlik ekrana sahipken, Alps ise 1440×2560 piksel çözünürlüğünde 5.88 inçlik bir ekranla gelecek. Blanc’in ekran en boy oranı 18:9’ken, Alps’in en boy oranı ise 16:9 olacak.

İki cihaz arasındaki diğer fark ise RAM ve depolama alanında görülecek. Huawei Mate 10 Blanc 6GB RAM ile gelirken Alps ise sistemini 4GB RAM ile destekleyecek. Her iki modelin de min dahili depolama alanının 64GB olacağını da belirtelim.

İki model arasında nasıl bir fiyat farkı olacağı ise henüz netleşmiş değil.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS