Huawei Mate 50 Pro’nun tasarımı gözler önüne serildi

Huawei Mate 50 Pro’nun tasarımı gözler önüne serildi

Huawei Mate 50 Pro’nun tasarımı gözler önüne serildi

Huawei’nin Mate serisini devam ettirmeyeceği ya da en azından bir süre yeni Mate modeli çıkarmayacağı konuşuluyordu. Ancak görünen o ki yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen şirket Huawei Mate 50 Pro’yu kullanıcılarla buluşturacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yayınlanan yeni görseller, şubat ayında Huawei yönetimi tarafından geleceği söylenen Mate 50 Pro’nun beklediğimizden daha yakın bir tarihte çıkabileceğini gösterdi. Telefon için hazırlanan kılıfların sergilendiği bu görseller, Huawei Mate 50 Pro’nun tasarımı hakkında ilk detayların ortaya çıkmasını sağlıyor..

Yayınlanan bu görseller Mate 50 Pro’nun dört lensli arka kamerasının telefonun arkasındaki dairenin içine yerleştirilmiş olacağını gösteriyor. Mate 50 Pro bu yönüyle P50 serisinden ayrılıyor. Öte yandan kamerada Leica logosu olmaması da dikkat çeken bir diğer detay. Bildiğiniz gibi Leica ile Huawei arasındaki işbirliği çok uzun ömürlü olmadı. Huawei’nin birkaç telefonunun kameralarını hazırlayan Leica, daha sonra bu işbirliğini noktaladı. Kısa süre sonra ise Xiaomi ile anlaştı. Leica kameralı ilk Xiaomi telefonları yakında kullanıcılarla buluşacak.

 Kılıf üreticileri tarafından hazırlanan bu görseller telefonun tasarımı hakkında ilk detayları ortaya çıkarmış olsa da, telefonun teknik özellikleri hakkında henüz herhangi bir detay bulunmuyor. Ancak telefonun şekillenmeye başlamış olması yakında daha sık karşımıza çıkacağının habercisi.