Son Dakika

Instagram’daki açığı 10 yaşındaki çocuk buldu

A A

06.05.2016 - 10:00 Son Güncelleme:

Instagram’da istediği her içeriği silmesini sağlayan bir güvenlik açığı bulan 10 yaşındaki çocuk, bu hatayı Facebook’a bildirerek 10 bin dolarlık ödülü kazandı.

Instagram’daki açığı 10 yaşındaki çocuk buldu

Bildiğiniz gibi birçok internet sitesi ve uygulama, olası güvenlik açıklıklarını tespit edebilmek için bu açıklıkları tespit edenleri ödüllendiriyor. Sosyal medya devi Facebook da bu sistemi kullanan şirketlerden birisi. Facebook veya Instagram gibi platformlarda var olan açıklıkları bulup şirkete bildirenler 10 bin dolar ödüle kavuşuyor. İşte bu 10 bin dolarlık ödülü kazanan son isim herkesi şaşırttı. Çünkü Instagram’daki önemli bir açıklığı tespit edip 10 bin dolar ödül kazanan kişi, 10 yaşındaki Finlandiyalı bir çocuktu.

Android 6.0 kullanımında artış var

Instagram’da istediği her içeriği silmesini sağlayan bir güvenlik açığı bulan 10 yaşındaki Jani, bu durumu Facebook’a bildirdi. Bu açıklığın varlığını kanıtlamak için Facebook’un test amaçlı Instagram hesaplarından birindeki içerikleri silen Jani, Facebook 10 bin dolarlık ödülünü aldı. Finlandiya gazetelerindeki habere göre Jani, kod yazmayı ve IT güvenliğini YouTube videoları izleyerek öğrenmiş. Jani’den önce Facebook’a bir açıklık bildiren en genç kişi 13 yaşındaydı.

Instagram-Logo