Apple Snapchat benzeri uygulama yapacak!

Apple Snapchat benzeri uygulama yapacak!

Son yılların en popüler mobil uygulamalarından biri olan Snapchat’in yükselişi hızla devam ediyor. Kullanıcıların birbirlerine anlık fotoğraf ve videolar gönderebildiğin, 24 saatlik hikayeler eklenebilen ve efektlerle zenginleştirilen Snapchat, bu sefer Apple ile gündemde.

Instagram ve Facebook’un bir bir özelliklerini kendilerine uyarladığı Snapchat bu sefer Apple ile karşı karşıya. Peki Apple, Snapchat ile nasıl rekabet edecek?


Bloomberg’in haberine göre Apple, Snapchat benzeri bir uygulamanın testlerine başladı bile. Apple kullanıcıları arasında çalışması planlanan bir sosyal ağ olarak beklenen yeni platform, Snapchat ile büyük benzerlikler taşıyacak. Daha önce Ping isimli sosyal ağ denemesiyle hatırladığımız Apple pek başarılı olmamıştı. Ancak bu sefer elinde çok ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunduğunu hatırlatalım.


İsimsiz bir yazılım mühendisinden alınan bilgiler videoların kaydedilebildiği, videolara filtreler uygulanabilen ve daha sonra bu videoların kolaylıkla paylaşılabildiği bir platformu işaret ediyor. Platformu geliştiren ekibin iMovie ve Final Cut Pro’yu geliştiren ekiple aynı olduğu bilgisi de paylaşılıyor. Snapchat, Instagram ve Facebook gibi devlerin karşısına çıkacağı düşünülen Apple’ın işinin son derece zor olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iddialar doğruysa Apple, 2017 yılında bu platformu resmi olarak duyuracak. Detaylar şimdilik bu kadarla sınırlı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS