iOS ve Android için Counter-Strike benzeri 5 oyun

iOS ve Android için Counter-Strike benzeri 5 oyun

1999 yılında duyurulduğundan bu yana oldukça popüler olan Counter-Strike serisi için en iyi mobil alternatifler sizlerle.

iPhone X geliyor


iPhone çökerten mesaj


Galaxy S8'in özellikleri ve fiyatı yayınlandı


İlk olarak basit bir Half-Life modu olarak karşımıza çıkan Counter-Strike, 1999 yılından bu yana oyun dünyasında. Sonrasında giderek geliştirilen oyun, günümüzde eSpor müsabakalarının konusu bile oluyor. Sadece PC ve Mac platformunda yer alan oyun, Steam üzerinden dünyanın en çok oynanan çevrimiçi oyunları arasında.


Özellikle son versiyon olan Counter-Strike: Global Offensive ile birlikte popülerliği daha fazla artırmaya başlayan oyunun resmi bir mobil versiyonu yok. Ancak oldukça yakın alternatifleri var.


İlerleyen sayfalarda iOS ve Android platformları için geliştirilen en iyi Counter-Strike alternatiflerini bulabilirsiniz. Oyunların tamamını indirmek ücretsiz. Yapımlar, tanıtım videoları ve indirme bağlantıları ile sizleri bekliyor. İyi oyunlar.


1. Counter-Strike benzeri mobil oyunlar: Critical Ops


Listemizin ilk sırasında CS serisi ile aynı türde olan en popüler oyun Critical Ops bulunuyor. 2015 yılında duyurulan oyun, halen daha geliştiriliyor ve yeni özellikler ekleniyor. Oyun, özellikle kontrollerinin kolay olması ile diğer yapımlardan ayrılıyor. Oyunun resmi olarak CS veya Valve ile bir bağlantısı bulunmuyor ancak oyun içi dinamikleri ile Counter-Strike alternatifleri arasında birinci sırada olmayı hak ediyor.


App Store: iOS
Google Play Store: Android

 
2. Counter-Strike benzeri mobil oyunlar: Counter Attack Team


Tam adı Counter Attack Team 3D Shooter olan oyun, adından da anlaşılabileceği gibi Counter-Strike serisi ile oldukça benzeşiyor. Silah tasarımları, haritalar ve oyun içi dinamikleri ile bu oyunu oynarken CS serisini hatırlamamak mümkün değil. Counter Attack 3D oyununun henüz çevrimiçi çoklu oyuncu desteği bulunmuyor ancak geliştirici bunun üzerinde çalıştığını dile getiriyor.


App Store: iOS 
Google Play Store: Android

 
3. Counter-Strike benzeri mobil oyunlar: Bullet Party 2


Kontrollerinin kolaylığı ile dikkat çeken bir diğer Counter-Strike alternatifi ise Bullet Party 2. Ölüm oyunu (Deathmatch) türü oyun yapısıyla bolca aksiyon vaad eden yapımı indirmek ücretsiz ancak oyun içi satın almalar ile özel silahlar satın alınabiliyor. Oyunda, Counter-Strike serisinin efsane haritası olan de_dust2'nin başarılı bir kopyasını bulmak mümkün. Ancak grafik tarafında listemizin en iyi alternatifi değil.


App Store: iOS 
Google Play Store: Android 
 
4. Counter-Strike benzeri mobil oyunlar: Critical Missions: SWAT


Critical Missions: SWAT isimli oyun, listemizde CS ile en az benzeyen yapım. Oyun silah tasarımları ve haritaları ile Counter-Strike'ı pek hatırlatmıyor. Ancak genel kurgusundan benzeyen detaylar var. Critical Missions: SWAT, zombi avlamayı seven oyuncular için daha iyi bir alternatif olabilir. Sadece iOS platformunda yer alan yapım, henüz Android için Google Play Store'da yer almıyor.


App Store: iOS (Android için mevcut değil)

 
5. Counter-Strike benzeri mobil oyunlar: MaskGun


Counter-Strike benzeri oyunlar listemizin son sırasında MaskGun isimli başarılı oyun yer alıyor. MaskGun, birden fazla Valve oyunundan izler taşıyor. İlk olarak yine efsane harita de_dust2'nin benzerini bu oyunda bulmak mümkün. Oyuncuların taktığı maskeler ise bir başka Valve oyunu olan Payday'i hatırlatıyor. Oyun şimdilik ücretsiz ancak önümüzdeki dönemde ücretli olması bekleniyor.


App Store: iOS 
Google Play Store: Android 
 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS