hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iPad Mini’nin 2024’ün sonundan önce çıkmayacağını söyledi

  iPad Mini’nin 2024’ün sonundan önce çıkmayacağını söyledi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple, 2021’den bu yana mini tabletin yeni modelini çıkarmadı. Artık 7. nesil cihazın gelmesi için şartlar olgunlaşmış durumda. Gurman’ın dediklerine bakarsak iPad mini 7’nin WWDC 2024’te tanıtılması ancak hayal olur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu arada Mark Gurman, 7. nesil iPad mini’de yeni nesil bir işlemcinin ve birkaç değişikliğin olacağını belirtti. Farklı kaynaklara göre de yeni mini’de işlemci dışında, kamerada önemli yükseltme yapılması bekleniyor. Giriş seviyesi yeni iPad modeli de büyük ihtimalle iPad mini 7’le birlikte sene sonunda tanıtılacaktır. Şu an satışta olan 10. nesil iPad, 2022’de piyasaya sürülmüştü.

  WWDC 2024’ten konu açılmışken etkinlik hakkında ilginç bir dedikodu var. Reddit’te çıkan bir söylentiye göre Apple, WWDC’de belki M4 işlemcili Mac mini’yi açıklayabilir. İddia sahibi bunun gerçekleşebilecek bir ihtimal olduğunu savunuyor. Eğer dedikodu doğru çıkarsa yeni Mac mini M4 işlemcisini kullanan ilk Mac olacak. Şu anda piyasada bulunan Mac mini, 2023 başında piyasaya sürüldü. Bir seneden fazladır yeni güncellenmiş bir mini modeli çıkmadı. Belki de Apple yeni bir model çıkarma döngüsünü daha fazla uzatmak istemiyor olabilir.

  M4 işlemcisinin özellikleri nedir? Apple’ın açıklamasına göre M4 yongasında 4’ü performans, 6’sı verimlilik olmak üzere yeni bir 10 çekirdekli CPU yer alıyor. Yeni çipin 3’ü performans, 6’sı verimlilik olan 9 çekirdekli CPU’ya sahip başka bir modeli daha var. 9 çekirdekli model 256 ve 512 GB’lık iPad Pro’da yer alırken, 10 çekirdekli model ise 1 ve 2 TB’lık iPad Pro’ya güç veriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  WWDC 2024, 10 – 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. 10 Haziran Pazartesi günü yapılacak özel açılış konuşmasıyla birlikte Dünya Geliştiriciler Konferansı da başlayacak. Cupertino merkezli firma artık bir klasik olarak yeni işletim sistemlerini tanıtacak. Etkinlikte iOS 18, iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11, visionOS 2 ve tvOS 18’i göreceğiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow