iPhone 11'in bir özelliği kullanıcıları isyan ettirdi

Şirketin tasarım yönünden böyle bir özelliği takip etmesi kullanıcı sayısını azaltabilir.Hatırlayacağınız üzere Apple şirketi çıkardığı iPhone akıllı telefonlarında genellikle büyük bir tasarım tercih ediyor.
Ayrıca göründüğü kadarıyla şirketin kamera tasarımı da artık yeni bir boyut kazanmaya başladı.
Genel olarak değerlendirildiğinde, Apple tasarım konusunda önemli değişiklikler yapmaya başladı. Elbette bu değişikliklerin kullanıcılara yansıması olacaktır.
iPhone 11’in, iPhone XR ile aynı büyüklükte olması kullanıcıların isyan etmesine neden oldu.
Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerde şirketin eski akıllı telefonlarındaki küçüklüğün özlendiği ifade edildi.
Bazıları iPhone 11 akıllı telefonların büyüklüğünden o kadar çok şikayetçi oldu ki iPhone SE II modelinin çıkması için Apple şirketine baskı yapmaya başladılar.
Donanım özellikleri bakımından üst segment olarak ifade edilen iPhone 11, tasarım yönünden orta segment ile yarışabilecek düzeyde kaldı.

Diğer akıllı telefon üreticilerinin büyük ekrana geçmeye başlaması muhtemelen Apple’ı etkiledi.
Dünyanın en pahalı akıllı telefonlarına sahip olan Apple, kullanıcıların yoğun eleştirisine maruz kalıyor.
Birçok kişi şirketin hem tasarım hem de donanım yönünden çok daha üst düzey olması gerektiğini ifade ediyor.
iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max 4GB RAM’e sahip
Artık iPhone modellerinin düşük RAM kapasiteleriyle gelmesine alıştık diyebiliriz. Geçmişten beri RAM söz konusu olduğunda rakiplerinin çok gerisinde bulunan Apple, bu alışkanlığını yeni iPhone modellerinde de sürdürdü.

iPhone 11 modelleri tanıtılmadan önce, 3 modelin de 6GB RAM ile geleceği iddia edilmişti. Fakat AnTuTu tarafından yayınlanan rapora göre, yeni iPhone modellerinin tümünde 4GB RAM bulunuyor. Evet yanlış okumadınız, Apple’ın ufak bir servet talep ettiği 3 yeni iPhone modelinde de RAM miktarı 4GB ile sınırlı.
Elbette burada RAM kapasitesinin miktarı kadar işlevselliği de önemli bir rol oynuyor. Keza güncel bir iPhone modeli, 4GB RAM ile 8GB hatta 12GB RAM’li bir akıllı telefon modeline rahatlıkla meydan okuyabilir. Bu durumun temel nedeni ise Apple’ın kullandığı iOS işletim sisteminin iPhone donanımıyla tam uyumlu bir şekilde çalışması.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS