iPhone 12 etkinliğine koronavirüs engeli!

MWC 20, Facebook F8 ve Google I/O 2020 gibi dev etkinliklerin iptal edilmesine neden olan koronavirüs, şimdi de iPhone 12 etkinliği için engel teşkil edecek gibi görünüyor.Apple’ın Mart ayı içerisinde iPhone 9 nam-ı diğer iPhone SE 2 modelini satışa sunacağı söyleniyordu.

Ancak resmi olarak açıklanmasa da bu satış koronavirus yüzünden Nisan ayına ertelenmiş durumda. Şimdi de Apple’ın Eylül ayındaki etkinliğinin tehlike altında olduğu söyleniyor.

Bank of America analistlerine göre; Eylül 2020’deki iPhone 12 etkinliği koronavirüs yüzünden ertelenecek.

Etkinlik düzenlemek sorun değil önemli olan yeni modellerin üretim süreci. Geçtiğimiz yıllarda yeni iPhone’lar tanıtılmadan 4-5 ay öncesinden üretim başlıyordu.

Koronavirüs yüzünden iPhone 12’nin üretimine başlanmadığı bu yüzden etkinliğin de farklı bir tarihe erteleneceği söyleniyor.

Şu sıralar neredeyse tüm firmalar üretim hattında koronavirus yüzünden sorunlar yaşıyor. Bildiğiniz gibi kullandığınız neredeyse tüm teknolojik ürünler Çin’de üretiliyor.

Üretim hattındaki yavaşlama şimdilik fiyatlara yansımadı.

Ancak bu yansımayacağı anlamına gelmiyor.

Eğer koronavirus bu hızla yayılmaya devam eder ve Çin ağır kayıplar verirse, fiyatların yaz aylarına doğru artacağını söyleyebiliriz.

Bu yüzden eğer bir teknolojik ürün satın almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda yarar var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS