iPhone 13 geliyor! İşte ilk detaylar

iPhone 13 geliyor! İşte ilk detaylar

iPhone 13 geliyor! İşte ilk detaylar

Daha iPhone 12’nin Türkiye fiyatı bile belli olmadan iPhone 13 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. İşte tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Apple yeni iPhone modellerini geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Hali hazırda bu modellerin ülkemideki satış fiyatları bile tam anlamıyla netleşmedi. Fakat şimdiden yeni nesil iPhone ile ilgili ilk söylentiler de ortaya çıkmaya başladı.

Apple’a yakın isimlerden biri olan Ming Chi Kuo geçtiğimiz gün iPhone 13’le ilgili ilk detayları paylaştı. Kuo yeni nesil iPhone modellerinde daha gelişmiş bir kamera kurulumunun olacağını müjdeledi.

Kuo’nun açıklamalarına göre iPhone 13’de f1.8 diyafram aralığına sahip geniş açılı bir kamera yer alacak. Bunun yanı sıra yeni iPhone modelinde ekran altı parmak izi okuyucusunun da yer alacağı belirtiliyor.

Elbette henüz yeni iPhone hakkında konuşmak için çok erken. Malum daha iPhone 12 modelleri bile yeni satışa çıkıyor. Dolayısıyla şimdiden iPhone 13 özellikleri hakkında konuşmak çok da doğru olmayacaktır.

Ekran altı parmak izi okuyucusu ise senelerdir iPhone’a gelmesi beklenen bir özellik. Henüz Apple bu konuda somut bir adım atmış değil. Yeni iPhone modelleriyle bu özelliğin gerçekten gelip gelmeyeceği ise başka bir soru işareti. Elbette yine de bekleyip göreceğiz. Şimdilik yeni iPhone modelleri hakkında konuşmak için çok erken.