Son Dakika

iPhone 14 Pro ile tasarımda bazı değişiklikler getirecek

A A

19.03.2022 - 10:09

Son gelen raporlara göre, Cupertino merkezli devin yaklaşmakta olan iPhone modelleri dört modelde gelecek. Bununla birlikte, önceki raporda bu, mini bir modeli içermeyecek.

iPhone 14 Pro ile tasarımda bazı değişiklikler getirecek

 

Ayrıca, iPhone 14 Pro ‘nun ön yüzü, büyük çentikten kameralar ve diğer gerekli sensörler için iki delikli oyuğa doğru değişen büyük bir yeniden tasarım görecek. İlginç bir şekilde Apple, yalnızca yeni nesil A16 Bionic yonga setine sahip Pro modellerini göndermeyi planlıyor, iki temel model ise önceki nesil yonga setine sahip olacak.

Başka bir deyişle, bu yıl vanilya ve Pro sürümleri arasında daha fazla fark olabilir. Konuya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan yeni CAD görüntüleri, iPhone 14 Pro’nun tüm tasarımını ortaya çıkardı. Çirkin çentiğin ortadan kalkmasının yanı sıra, cihaz ön tarafında minimal çerçevelere sahip olacak ve bu da daha kaliteli görünmesini sağlayacak. Güç düğmesi sağda bulunurken, solda SIM kart yuvası, ses seviyesi düğmeleri ve uyarı kaydırıcısı bulunuyor.

Arka tarafta, cihaz üç kamera deliğine sahip büyük bir kare modül ile iPhone 13 Pro’ya oldukça benziyor. Ayrıca bir LED flaş, bir mikrofon ve bir LiDAR sensörüne de sahiptir. Pro modelinin 120Hz ProMotion OLED panelini destekleyen aynı 6.1 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Kaputun altında, A16 Bionic çipin cihaza 6GB RAM ile birlikte güç vermesi bekleniyor.